Genel

Adım Adım Kaş Ekimi ve Merak Edilenler

Kaş ekimi, dökülme ya da kayıp sonucu oluşan kaşsız alana, donör bölgeden alınan saç köklerinin ekilmesi işlemine verilen addır. Kaş dökülmesi, genellikle uzun süre aynı bölgeden kaş alımı, saçkıran ve cilt hastalıkları, kemoterapi tedavisi ve kalıcı makyaj sonucu meydana gelir.

Kaş ekimi işlemi cerrahi bir operasyon sürecidir ve dolayısıyla bu, birçok insanın aklında böylesi bir operasyona dair soru işaretleri yaratmaktadır. Bu yazımızda kaş ekimi işleminin aşamalarını ve kaş ekimi ile ilgili merak edilen soruları cevaplamaya çalıştık. Eğer siz de kaş ekimi işlemi ile ilgileniyorsanız bunlara göz atmalısınız.

Fue Tekniği İle Kaş Ekimi

Kaş ekimi uygulaması kıl kökü naklinde en fazla özen ve dikkat isteyen uygulamadır. Kaşlar, insan yüzünün en karakteristik bölümlerinden biri olduğu için kaş ekimi operasyonlarında doğal ve gerçekçi görünüm elde etmek önemlidir. Bunun için ekim yapılan greftlerin açıları ve yönünün doğallığı, kaş çizgisinin de özenle dizaynı gerekmektedir.

Kaş Ekimi Operasyonunun Aşamaları

Konsültasyon: Ekim yapılacak alana ve kaş tasarımına muayene aşamasında karar verilmektedir.

Operasyon: FUE tekniği ile gerçekleştirilen kaş ekim operasyonları basit bir lokal anestezi eşliğinde yapılır.

Saçın ense bölgesinin en alt bölümündeki ince kıllardan oluşan saç kökleri mikromotor yardımı ile en ince punch’lar kullanılarak toplanmaktadır. Çoklu greftler doğallığı bozacağı için enseden çıkarılan kıl köklerinin, kaş ekimi için tekli olması tercih edilir. Operasyon 2-3 saat sürmektedir.

Pansuman: Operasyondan sonraki gün pansuman yapılmaktadır.

Sonuç: Ekilen kaşların büyümesi ilk üç ayda, tamamı 8-12 ay içerisinde görülür.

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

Kaş ekimi, kaşın bir kısmı veya tamamında dökülme ve kayıp yaşayan herkese uygulanabilecek bir işlemdir.

Yukarda listelenen tüm bu sakal ekimi ve bıyık ekimi işlemleri Da Hair Transplant Saç Ekimi Merkezi bünyesinde, uzman bir cerrahi ekip tarafından uygulanmaktadır. Eğer siz de sakal ektirme ya da bıyık ektirme konusunda kararsızlık yaşıyorsanız çekinmeyin, ister websitemizdeki formu doldurun, ister doğrudan telefonla ulaşın, sorduğunuz tüm soruları uzman ekibimiz yanıtlasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir