Genel

Adım Adım Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi ve Merak Edilenler

Sakal ekimi ve bıyık ekimi işlemleri sakalı ya da bıyığı seyrek çıkan veya sakal-bıyık kaybı yaşayan tüm insanlara uygulanabilecek bir işlemdir. Özellikle günümüzde ilerleyen tıp olanakları sayesinde acısız sakal ekimi ya da ağrısız bıyık ekimi yapmak mümkündür.

FUE Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi

Sakal ekimi işleminde de saç ekimine benzer Mikro FUE yöntemi uygulanır. Kafanın arka kısmında kalan iki kulak arasındaki saçlı alandan saç kökleri tek tek alınarak sakalın olmadığı bölgeye ekilir. Lokal anestezi altında yapılan ameliyatta ciddi bir ağrı ya da sızı gözlenmez, operasyon sonrası süreçte de herhangi bir yara veya dikiş izi kalmaz.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekiminin Aşamaları

Konsültasyon: Ekim işlemi diğer bütün ekim operasyonlarda olduğu gibi doktor muayenesi ile başlamaktadır. Bu muayene sırasında iki önemli nokta dikkate alınmaktadır. İlk olarak ekim istenilen bölgenin ihtiyacı tespit edilmekte, ikinci olarak donör bölgeden kaç greft alım yapılabileceği değerlendirilmektedir.

Operasyon: Operasyon sırasında sakalların büyüme yönü dikkate alınarak ekim gerçekleştirilmektedir. Operasyon iki temel bölümden meydana gelir. Önce donör bölgeden köklerin alınır ve sonrasında ihtiyaç duyulan bölgeye saç kökleri ekilir.

Pansuman: Operasyondan sonraki gün pansuman uygulanmaktadır. Klinikten ayrılmadan önce ekim sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve yıkama işleminin nasıl yapılacağı gösterilecektir.

Sonuç ve İyileşme: Bir hafta sonra ekim yapılan alan doğal görünüme kavuşur, alım yapılan bölgenin iyileşmesi ve önceki görünümüne kavuşması için de 10 gün geçmesi gerekir. Sakal ve bıyık ekimi sonrasında saç ekimi sonrası talimatlarını uygulamak mümkündür. Altı ay sonra ekilen sakal ya da bıyık beklenen sonuca ulaşmaya başlar, 12-18 ay içinde de nihai sonuç görülür.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi Operasyonu Kimlere Yapılır?

Testosterona bağlı olarak sakal ve bıyık kaybı yaşayanlara, donör bölgesi de yeterli olduğunda sakal ekimi ve/veya bıyık ekimi yapılabilir.

Yukarda listelenen tüm bu sakal ekimi ve bıyık ekimi işlemleri Da Hair Transplant Saç Ekimi Merkezi bünyesinde, uzman bir cerrahi ekip tarafından uygulanmaktadır. Eğer siz de sakal ektirme ya da bıyık ektirme konusunda kararsızlık yaşıyorsanız çekinmeyin, ister websitemizdeki formu doldurun, ister doğrudan telefonla ulaşın, sorduğunuz tüm soruları uzman ekibimiz yanıtlasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir