DHI Saç Ekimi

DHI tekniğini bir kısım araştırmalar yeni bir saç ekim yöntemi olarak görürken bazı bilimsel kaynaklar bunu yeni bir teknik olarak değil pazarlama taktiği olarak değerlendirildiği gibi, bu uygulamanın FUE tekniğinin implanter ile yapılan bir metodu olduğunu belirtmektedirler.

DHI Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI tekniği, FUE’den farklı olarak donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek bölgeye implanterle kanal açılmadan ekilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir yöntem olarak açıklanabilir. Çok ince, silindirik ve keskin bir yapıya sahip olan Implanter/Choi iğnesi bir kanal şeklindedir ve saçlar bu kanal boyunca sürülerek iğneye yerleştirilir. DHI Tekniği Aşamaları Cholimplanter kalemiyle yapılan saç ekiminde, saç fölikülleri kalem içine özenle teker teker yerleştirilir, asistanlar bu işlemi yaptıktan sonra ekim için saç köklerini uzman doktora verir. Doktor da saç köklerini 40-45 derecelik açılarla eker, bunun dışında bir başka nokta da kişinin önceki saçlarının gösterdiği yöne uygun yapılmasıdır. Choi iğnesine yerleştirilen saç kökleri açı ve yön belirlendikten sonra iğnenin itme özelliğiyle ekim yapılır; operasyonda 2 ila 6 arasında Choi kalemi ile 15-16 arasında Choi ucu kullanılır, kalem uçları farklı ölçülerde olabilir bunu kişinin saç kökü ve kalınlık yapısı belirler. Choi saç ekim yönteminin FUE metodundan farklı avantajları ve dezavantajları bulunur.

DHI Tekniği Avantajları Öncelikle uzmanlar tarafından belirtilen avantajlarından bahsedelim:

Saç köklerinin doku dışında kalış süresini en aza indirerek ekimi daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirir. Saç köklerinin sağ kalma oranı yüksektir. Kesi alanı daha az olacağından kanama riski en aza iner. Operasyon sonrası daha hızlı iyileşmeyle kişi kısa sürede günlük yaşamına döner. Bu teknikte tıraşsız saç ekimi daha kolaydır. DHI Tekniği Dezavantajları FUE yöntemine nazaran dezavantaj olarak bahsedebileceğimiz unsurlar ise şunlardır:

Bu yöntemi en iyi şekilde kullanıp uzmanlaşmak için doktor ve ekibi uzun bir eğitim sürecinden geçmelidir.. Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında daha masraflıdır. Ekimi yapacak kişi dikkatli ve yüksek kondisyonda olmalıdır. Saçlı alana ekim yapılması, ekim alanının çok dar olması anlamına gelir eğer yeterli tecrübesi yoksa, bu dar alanda çalışırken Choi uçlarıyla diğer saç köklerine zarar verebilir. Saç Ekiminde SIFIR Ağrılı Yöntem! Anestezi uzmanı gözetiminde yapılan sedasyonla saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemleri bile hissedilmez, böylece daha konforlu, acısız ve ağrısız saç ekimi gerçekleşir. Saç ekimi işlemleri zaten çok ağrılı bir işlem değildir, iğne korkusu olan kişiler için daha konforludur. En az düzeyde hissedilen ağrı bu yöntemle neredeyse tamamen sıfıra indirilmiştir.

Sedasyon; kişiye özel ayarlanabilen, etkisi ölçeklendirilebilen, sedatif ilaçlarla tüm reflekslerin korunduğu, derinliği kontrollü olarak ayarlanabilen bir uyku halidir.

Sedasyon çocuklarda bile kullanılabilecek, saç ekiminde ağrıyı sıfır düzeyine getiren bir yöntemdir. Ancak sedasyon istenilmeyebilir bu seçim tamamen kişiye bırakılmaktadır.

Herkes DHI/Choi Saç Ekimine Uygun Mudur? Bu yöntem ilk kez Kore Kyungpook Üniversitesi’nde uygulanmıştır. Araştırma sonuçlarına göre, Choi kalemiyle saç ekimine her hastanın uygun olmadığı görüşüne varılmıştır.

Buna ince telli ve kıvrımlı saç köklerinin implanter ucuna yerleştirilmesi ve ekim sırasında zarar görmesi gösterilmiştir. Sonrasında yapılan çalışmalarda sadece Asyalılara özgü kalın saçlı kişilerde değil daha genel saç tiplerine uygun implanter kalemi üretilmiştir. Bugün kullanılan implanter kalemi 0,64 mm ile 1,0mm arasındadır.

Bugün gelinen noktada bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında güvenli şekilde Choi uçlarıyla da operasyon yapılmaktadır.

Bu yüzden uzmanlaşmış kliniklerde Choi uçlarıyla yapılan saç ekiminde, etkili, öngörülebilen doğal görünümlü saçlar ele edilmektedir.

Da Hair Transplant Saç Ekim Merkezinde uygulanan; doğal, başarılı ve estetik açıdan tatmin edici sonuçların alındığı ‘Saç Ekimi’ hakkında daha fazla bilgi ve destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Not: Bu değerlendirmeler kesin olmamakla birlikte hastaya genel olarak bilgilendirme amacıyla yapılacaktır. Tanı, teşhis yerine geçmez.

Hemen İletişime Geçin

  Ya da bizi aşağıdaki numaradan arayın:

  7000+
  Operasyon

  %99 Müşteri Memnuniyeti

  10 Yıllık
  Tecrübe

  38 Ülke'de
  Hizmet

  Öncesi Sonrası