Fue Saç Ekimi

Saç ekimi, saç dökülmesi probleminin çözümü olarak tanımlanabilir. Saç ekimi operasyonu ise hastane ortamında uygulanan mikrocerrahi bir işlemdir. Saç ekiminde normal ameliyattan daha az müdahale yapılarak saç nakli gerçekleştirilir.

Erkek tipi saç dökülmesi yaşayanlar için kalıcı bir çözüm olmakla birlikte; çeşitli saç hastalıkları sebebiyle saç kaybına uğrayanlar ile yara izleri olanlara da uygulanabilir.

Saç ekimi operasyonu, erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kişiler için etkili ve kalıcı bir çözümdür ama bunun dışında yara izleri olanlar ya da çeşitli saç hastalıkları ile saç kaybına uğrayan kişiler de bu operasyonu rahatlıkla yaptırabilir.

Fue Saç Ekimi Operasyonu

Saç ekiminin gelişimi çok eskilere dayansa da dünyada günümüzdeki gibi saç ekimi 1990’lı yılların ortalarında kullanılmaya başlamıştır. 1990’llarda FUT metodu ile gerçekleştirilen saç ekimi, 2000’lerin başlarında geliştirilen ve 2005 yılından sonra kullanılmaya başlayan FUE yöntemine yerini bırakmıştır. O tarihlerden bu yana küçük yeniliklerle sürekli gelişme göstermiş ama FUE usulünün temel prensipleri değişmemiştir. Günümüzde hâlen en gelişmiş saç ekimi tekniği olarak kullanılmaya devam etmektedir.

FUE, saç ekiminde en son ve en gelişmiş tekniktir. Saç dökülmesi yaşayanlar, FUE tekniğiyle doğal görünümlü saçlara sahip olabilir.

FUE metodunun özelliği az iz bırakması, hızlı iyileşme sağlaması ve başarılı bir operasyon olmasıdır. FUE yönteminin birkaç isimle anılan çeşitleri vardır.

 • Klasik FUE (Mikromotorlu)
 • Robotik FUE
 • DHI Saç Ekim
 • Safir FUE (Safir uçla yapılan FUE)

Son yıllarda geliştirilen safir uçlarla uygulanan FUE saç ekimi yöntemi daha başarılı sonuçlar ortaya koyarken bunun sebebi daha pürüzsüz bir materyal olan safir ile açılan kanalların daha hızlı iyileşmesi ve daha az iz bırakmasıdır.

Saç Ekiminde Sıfır Ağrılı Metot!

Anestezi uzmanı gözetiminde yapılan sedasyonla saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemleri bile hissedilmez; böylece daha konforlu, acısız ve ağrısız saç ekimi gerçekleşir. Saç ekimi işlemleri zaten çok ağrılı bir işlem değildir; iğne korkusu olan kişiler için daha konforludur. En az düzeyde hissedilen ağrı, bu metotla neredeyse tamamen sıfıra indirilmiştir.

Not: Bu değerlendirmeler kesin olmamakla birlikte hastaya genel olarak bilgilendirme amacıyla yapılacaktır. Tanı, teşhis yerine geçmez.

Hemen İletişime Geçin

  Ya da bizi aşağıdaki numaradan arayın:

  7000+
  Operasyon

  %99 Müşteri Memnuniyeti

  10 Yıllık
  Tecrübe

  38 Ülke'de
  Hizmet

  Öncesi Sonrası