Kaş Ekimi

Kaş ekimi, dökülme sonucu oluşan kaşsız alana, donör bölgeden alınan saç köklerinin ekilmesidir. Kaş dökülmesi, genellikle uzun süre aynı bölgeden kaş alımı, saçkıran ve cilt hastalıkları, kemoterapi tedavisi ve kalıcı makyaj sonucu meydana gelir.

Fue Tekniği İle Kaş Ekimi Kaş ekimi uygulaması kıl kökü naklinde en fazla özen ve dikkat isteyen uygulamadır. Kaşlar, insan yüzünün en karakteristik bölümlerinden biri olduğu için kaş ekimi operasyonlarında doğal ve gerçekçi görünüm elde etmek önemlidir. Bunun için ekim yapılan greftlerin açıları ve yönünün doğallığı, kaş çizgisinin de özenle dizaynı gerekmektedir.

Kaş Ekimi Operasyonunun Aşamaları

Konsültasyon: Ekim yapılacak alana ve kaş tasarımına muayene aşamasında karar verilmektedir. Operasyon: FUE tekniği ile gerçekleştirilen kaş ekim operasyonları basit bir lokal anestezi eşliğinde yapılır. Saçın ense bölgesinin en alt bölümündeki ince kıllardan oluşan saç kökleri mikromotor yardımı ile en ince punch’lar kullanılarak toplanmaktadır. Çoklu greftler doğallığı bozacağı için enseden çıkarılan kıl köklerinin, kaş ekimi için tekli olması tercih edilir. Operasyon 2-3 saat sürmektedir. Pansuman: Operasyondan sonraki gün pansuman yapılmaktadır. Sonuç: Ekilen kaşların büyümesi ilk üç ayda, tamamı 8-12 ay içerisinde görülür. Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır? Kaşın bir kısmı veya tamamında dökülme olan kişilere kaş ekimi operasyonu uygulanır. Not: Bu değerlendirmeler kesin olmamakla birlikte hastaya genel olarak bilgilendirme amacıyla yapılacaktır. Tanı, teşhis yerine geçmez.

Hemen İletişime Geçin

  Ya da bizi aşağıdaki numaradan arayın:

  7000+
  Operasyon

  %99 Müşteri Memnuniyeti

  10 Yıllık
  Tecrübe

  38 Ülke'de
  Hizmet

  Öncesi Sonrası