Post Operatif Saç Yıkama

Saç ekimi ameliyatından 4 gün sonra saçlar talimatlara uygun olarak yıkanmaya başlar.Sonrasında 10. güne kadar talimatlara uygun şekilde saçlar yıkanır.

Hatta ilk yıkama klinikte yaptırılarak sonrasında nasıl yıkama yapılacağı uygulamalı olarak görülebilir.

Yıkama prosedürü talimatlara uygun tamamlandığında saç derisindeki kabuklanmalar gider, görüntünüz tamamen normale döner.

1. ADIM: Losyonu Uygulama Losyon, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur, cildi nemlendirir ve saç derisinde oluşan kabukları yumuşatır.

İlk hafta Donör Bölge (Saç Köklerinin Alındığı Bölge)

Losyon, ilk hafta yalnızca donör bölgeye, bütün donör alanı losyonla kaplanarak uygulanır ve bir saat beklenir.

İkinci hafta Donör Bölge ve Ekim Yapılan Alan

İkinci hafta hem donör hem de ekim yapılan alana uygulanarak bir saat beklenir. Ancak ekim yapılan alanda saçların yönüne; saçın yönüyle aynı doğrultuda ve ekilen köklere zarar gelmeyecek şekilde losyonu uygulamaya dikkat edilmesi gerekir.

2. ADIM: Şampuanı Uygulama Özel bir medikal şampuan kullanılarak gerçekleştirilen uygulama, saç derisindeki kabukların dökülmesini sağlar ve iyileşme sürecini hızlandırır. Losyon uygulaması bir saat sürer ve daha sonra yıkamaya geçilebilir.

Uygulama için reçete edilen medikal şampuanı iki elinizin arasına alarak köpürtünüz. Köpürtülen şampuanı, alım ve ekim yapılan bölgelere parmak uçlarınızla yumuşak bir şekilde masaj yaparak yedirip şampuan köpüğünü durulamadan önce iki-üç dakika bekleyiniz.

3. ADIM: Durulama Tazyikli su kullanmamaya dikkat ediniz. Saçlarınızı ıIık suyu bir kaba doldurup yavaşça akıtarak durulayınız. Uygulanan şampuanın tamamen durulanması önemlidir.

4. ADIM: Kurulama Ekim yapılan bölgeye zarar vermemek için iki hafta boyunca havlu kullanmayınız, yalnızca uzaktan ve ılık havayla kurutmayı tercih ediniz.

Not: Bu değerlendirmeler kesin olmamakla birlikte hastaya genel olarak bilgilendirme amacıyla yapılacaktır. Tanı, teşhis yerine geçmez.

Hemen İletişime Geçin

  Ya da bizi aşağıdaki numaradan arayın:

  7000+
  Operasyon

  %99 Müşteri Memnuniyeti

  10 Yıllık
  Tecrübe

  38 Ülke'de
  Hizmet

  Öncesi Sonrası