Saç Ekimi Öncesi

Operasyon Öncesi

Başarılı bir saç ekimi operasyonu öncesinde dikkat edilmesi gereken maddeler:

Sağlığınız bizim için önemli; Saç ekimi öncesi genel sağlık durumunuz iyi olmalı, mevcut sağlık probleminiz varsa sıkıntılarınız ve kullandığınız ilaçlarla ilgili bilgilendirme yapınız. Herhangi bir sağlık probleminiz bulunuyorsa bunu doktorunuza anlatınız ve operasyonla ilgili onayını alınız.

İlaçlar; Hekiminizden onay aldıktan sonra ameliyattan üç gün önce operasyon esnasında kanamayı arttırma riskinden dolayı aspirin ve benzeri kan sulandırıcıları almayı bırakınız. Ameliyat tarihinden en az iki hafta önce vitamin gibi herhangi bir takviye almayınız.

Traş; Hastaların ameliyattan önce saçlarını kestirmeleri tavsiye edilmez.

Operasyondan Bir Gün Önce

Alkol ve Sigara kullanımı; Alkol kullanmamaya özen gösteriniz. Çünkü ameliyatta kullanılan ilaçlarla etkileşebileceğinden en az bir gün öncesinden alkol ve uyuşturucuyu bırakınız.

Sigara içmek kafa derinizdeki kan akışını azaltır, damarlarınızın daralmasına ve ekilen saçların büyümesine engel olabilir. Bu yüzden sigara içmemeye dikkat ediniz. En azından ameliyattan bir gün öncesinde sigara içmeyiniz ve operasyon sonrasında da bir hafta kadar sigara içmemeye özen gösteriniz.

İlaçlar; Operasyondan bir gün önce reçeteli ya da reçetesiz ilaç almadan önce mutlaka doktorunuza danışmanınızı şiddetle tavsiye ederiz.

Uyku; Operasyon öncesi yeterli miktarda uyku, hastaların ameliyat esnasında rahat etmesine ve iyileşme sürecine katkı sağlar.

Operasyon Günü

Yeme & İçme; Uykunuzu alarak dinlenmiş şekilde güne güzel bir merhaba demek, hafif bir kahvaltı ile başlamak enerjinizi yerine getirecektir. Kahve veya kafeinli içecekler kanama riskini arttırdığı için tüketmekten kaçınılmalıdır.

Kişisel Temizlik; Ameliyata gelmeden önce normal şampuan ile duş alınız ve kişisel hijyeninize dikkat ediniz. Saç derinizin temiz olmasına ve normal şampuan harici herhangi bir ürün kullanılmamasına dikkat ediniz.

Ne Giymelisiniz?; Operasyona düğmeli bir gömlek veya geniş yakalı bir bluzla gelmeniz tavsiye edilir. Ameliyattan sonra giysinizin ekim yapılan alanla temas etmesinden kaçınılmalıdır. Operasyon yaklaşık altı saat sürecektir. Bu süre, ekim yapılacak greft sayısına göre değişebilir. Bu yüzden rahat edeceğiniz bir kıyafeti tercih etmeniz gerekir. Küpe, kolye gibi aksesuar takıları çıkartmanız tavsiye edilir.

Refakatçi; Ameliyata refakatçi kabul edilmemektedir. Refakatçiler, bekleme salonunda misafir edilmektedir. Operasyon sırasında sakız çiğnememeye, çok konuşmamaya, cep telefonu kullanmamaya dikkat ediniz.

Hemen İletişime Geçin

  Ya da bizi aşağıdaki numaradan arayın:

  7000+
  Operasyon

  %99 Müşteri Memnuniyeti

  10 Yıllık
  Tecrübe

  38 Ülke'de
  Hizmet

  Öncesi Sonrası