Saç Ekimi Sonrası

Operasyondan Hemen Sonra – İlk Gece

Ameliyattan sonra hastaneden ayrılırken donör bölgesine bandaj uygulanacaktır. Operasyon sonrası şişlik oluşumunu engellemek için bir alın bandı takmanız gerekir. Ekim yapılan alanda meydana gelecek kabuklanmalar ve hafif kızarıklık 15 gün içinde geçecektir. Ameliyattan sonra şişme, kaşıntı ve hafif çaplı ağrı görülebilir, bu durumda doktorun önereceği buz uygulamaları, yumuşatıcı losyonlar ve gerektiğinde hafif semptom giderici ilaçlarla sorunu gidermek mümkündür.

Hastaların ameliyattan sonraki ilk iki gün duş almamaları ve iki günlük süre geçtikten sonra duş almalarını minimumda tutmaları ve yıkarken kafa derisine herhangi bir baskı uygulamaktan kaçınmaları tavsiye edilir.

1. Gün

Ameliyattan sonraki gün, klinikte pansuman yapılır. Pansumandan sonra donör alanındaki bandaj çıkarılır.

3. Gün

Reçete edilen özel losyon ve şampuan ile tarif edildiği şekilde, kafa derisini tahriş etmeden kaçınarak ve saç köklerine zarar vermeden saç yıkanır. Saçı yıkamak saç derisinin iyileşmesine ve kabuklanmanın giderilmesine yardım eder.

5-7. Gün

Ekilen saçlar daha güçlü ve dokunmayla yerinden oynamayacak hâle gelir. Ancak ekilen bölgeyi zedelemekten, tırnaklamaktan kaçınmak gerekir. Ameliyattan sonra en az bir hafta boyunca doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçının. Saç derisini korumak için tahriş etmeyecek şekilde şapka kullanabilirsiniz.

15-30. GÜN

İki-üç hafta sonra görüş normale döner. Ekilen ve mevcut saçlar arasındaki fark kaybolacağından saç ektirdiğinizin anlaşılmadığı bir görünüm ortaya çıkar. Hastalar saç derisini doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaktan korumaya devam etmelidir.

Hemen İletişime Geçin

  Ya da bizi aşağıdaki numaradan arayın:

  7000+
  Operasyon

  %99 Müşteri Memnuniyeti

  10 Yıllık
  Tecrübe

  38 Ülke'de
  Hizmet

  Öncesi Sonrası