Safir Fue Saç Ekimi

Bugün teknolojik ilerlemeyle birlikte, saç ekimi yöntemleri ve saç dökülmesi tedavilerinde büyük gelişme ve ilerleme kaydedilmiştir. Minimal invasiv tekniklerle yapılan prosedüre dönüşen saç ekimi ameliyatları, kullanılan aletlerin gelişmesiyle bugün ki duruma gelmiştir. Yaygın ve en modern saç ekimi tekniklerinden FUE ile elde edilen doğal sonuçlar, bu başarıyı safir FUE saç ekimi yöntemiyle, safir uçlu özel aletler kullanarak daha da yükseltmiştir.

Safir Uç ve Metal Slit İle Yapılan FUE Saç Ekimi Karşılaştırması Değerli bir maden olan safirden üretilen FUE, saç ekiminin kanal açma aşamasında metal slit yerine özel safir uç kullanılmasıdır. Safir uçla yapılan FUE bir teknik değil, bu yöntemde uygulanan bir inovasyondur. Saç köklerinin ekileceği bölgede daha küçük mikro kanallar açarak minimal düzeyde kabuklanma oluşumu ve iyileşme sürecini hızlandırmayı sağlar.

Safir uçla yapılan FUE’de (Foliküler Ünite Ekstraksiyon) saç kökleri, lokal anestezi altında mikro motor aracılığıyla çapları 0,6-0,7-0,8mm’lik mikro uçlarla kök halinde teker teker donör bölgeden alınır, toplanan saçlar FUE yönteminde açılan kanallara ekilir. Kanallar saçın görünümünü önemli oranda etkiler. Açı, yön ve sıklık konularını da doğrudan etkiler, bu nedenle kanalların açılması ameliyatın başarısındaki aşamaların en önemlisidir.

Mikro kanallar en iyi biçimde özel safir uçlarla açılabilir. Saç kökleri açılan kanallara ekilir 1,0-1,3-1,5 mm arasında keskin, pürüzsüz ve dayanıklı uçlarla açılan kanalların saç kökü boyutunda olması, açılan kanal sayısının artmasına ve saç köklerinin birbirine daha yakın ekilmesine imkan sağlar.

Bazı saç ekim merkezleri ön saç çizgisine ekim yaptırmaya gelen kişilere, cm² de 65-70 kök ekilebileceğini ve böylece daha doğal bir görünüm elde edebilecekleri iddia edilmektedir. Bu kadar sık saç ekimi için uygun kanal açmak gereklidir. Safir uçla yapılan FUE’de gerekse, metal slit tekniği uygulayarak mümkün değildir. Sebebi ise saçlara verilmesi gereken doğal açı ve yöndür. Bahsi geçen santimetre kare alanda 65-70 greft ekilmeye çalışıldığında bu saçları doğal açı ve yön ile ekilmesi imkansızlaşacaktır. Doğal saç açısı 40-45 derecedir. Böyle bir ekimde yoğunluk sağlanması pahasına saçların çok dik açılarla ekilerek halk arasında çim adam diye tabir edilen sonuçlara neden olabilirler.

Safir Uç ile Yapılan FUE Saç Ekiminin Metal Slite Göre Avantajları Anti bakteriyel özelliklere sahip pürüzsüz yüzeyi; keskinlik, dayanıklılık ve sertlik gibi fiziksel nitelikleri nedeniyle kanal açmada safir uç kullanımında çok daha az vibrasyon olacak hem travmanın hem de doku hasarı riskinin düşürülmesi sağlanacaktır.

Safir uçla gerçekleştirilen FUE ile slit yöntemine göre daha sık ekim yapılabilir ve bu da ileri evrelerde saç dökülmesi olan kişiler için uygulanabilirdir.

Greftlerin sık ekilmesine yardımcı olarak saç yoğunluğuyla birlikte daha doğal bir görünüm elde edilir, metal stile göre daha az deri altı sıvı enjekte ederek kanal açımı yapma olanağı sağlar.

Uygulamadan sonrası görülen ödem düzeyi düşeceğinden ameliyat sonrası her anlamda daha konforludur. Ekim için açılan kanalların küçüklüğü nedeniyle operasyon sonrası iyileşme metal slite göre daha hızlıdır. Daha da önemlisi deri üzerinde pürüzsüz birleşme olur.

Saç kökleri kendi boyutlarındaki kanalların içine en doğal açıyla ekildiği için köklerin yerinden çıkma ve açı ayarlarının değişmesi söz konusu değildir.

Bir yöntem yeterli oranda bilindiği ve genel kabul gördüğünde, insanların onunla ilgili sonraki aşaması “kalite odaklı mükemmellik” tir. Saç ekimi ameliyatlarında da süreç bu şekilde işlemiştir. 2004’ten beri uygulanan FUE bütün dünyada kabul görmüş bir saç ekimi tekniğidir sıra insanların kalite ve mükemmellik beklentilerini karşılamaya öncelik vermeye gelmiş bu beklenti saç ekimi ameliyatlarında kalite ve mükemmelliği “safir uçla gerçekleştirilen FUE tekniği”ne taşımıştır.

Saç Ekiminde SIFIR Ağrılı Yöntem! Anestezi uzmanı gözetiminde yapılan sedasyonla saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemleri bile hissedilmez, böylece daha konforlu, acısız ve ağrısız saç ekimi gerçekleşir. Saç ekimi işlemleri zaten çok ağrılı bir işlem değildir, iğne korkusu olan kişiler için daha konforludur. En az düzeyde hissedilen ağrı bu yöntemle neredeyse tamamen sıfıra indirilmiştir.

Sedasyon; kişiye özel ayarlanabilen, etkisi ölçeklendirilebilen, sedatif ilaçlarla tüm reflekslerin korunduğu, derinliği kontrollü olarak ayarlanabilen bir uyku halidir.

Sedasyon çocuklarda bile kullanılabilecek, saç ekiminde ağrıyı sıfır düzeyine getiren bir yöntemdir. Ancak sedasyon istenilmeyebilir bu seçim tamamen kişiye bırakılmaktadır.

Da Hair Transplant Saç Ekim Merkezinde uygulanan; doğal, başarılı ve estetik açıdan tatmin edici sonuçların alındığı ‘Saç Ekimi’ hakkında daha fazla bilgi ve destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Not: Bu değerlendirmeler kesin olmamakla birlikte hastaya genel olarak bilgilendirme amacıyla yapılacaktır. Tanı, teşhis yerine geçmez.

Hemen İletişime Geçin

  Ya da bizi aşağıdaki numaradan arayın:

  7000+
  Operasyon

  %99 Müşteri Memnuniyeti

  10 Yıllık
  Tecrübe

  38 Ülke'de
  Hizmet

  Öncesi Sonrası