Traşsız Saç Ekimi

Saç ekim işlemi yaptırmak isteyen birçok kişi saçın tıraşlanması gerektiğini öğrendiğinde operasyondan vazgeçer. Saç ekimi operasyonlarında kişilerin tıraşlı bir kafa ile göz önüne çıkmak istememeleri oldukça olağan bir istektir. Saç ekimi esnasında oluşan bu tıraş olma sorununu ortadan kaldırmak için plastik cerrahide çeşitli yöntemler denenmiştir. Amaç hastalara saç ekimi işlemi sonrası iyileşme sürecinde olduğu kadar saç ekimi işlemi sırasında da hastalara rahat bir süreç sunmaktır. Yani hem hasta için hem de cerrah için doğal bir görünüm oluşturulmasının yanı sıra hastaların iş ve sosyal hayatlarına en kısa zamanda dönmeleri de çok büyük bir önem taşımaktadır.

Birkaç yıl öncesine kadar geleneksel saç ekiminde saç köklerinin çoklu ya da tek tek alımında bölgenin komple tıraşlanması gerekiyordu. Bu toplum içerisinde yarısı tıraşlanmış saçla gezmek durumunda kalan hastalar için hiç de kolay bir durum değildi. Hatta saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişinin işlem sırasında donör bölgenin tıraşlandığını öğrendiklerinde prosedürden vazgeçtikleri de çok sık görülen bir durumdu. Traşsız Saç Ekimi tekniği, işte bu problemi ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş yeni bir tekniktir.

Traşsız Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Traşsız saç ekimi kimlere yapılır ve özellikle kimlere traşsız saç ekimi önerisinde bulunuyoruz gelin madde madde açıklayalım;

Kadınlara Traşsız Saç Ekimi Kadınlara özellikle traşsız saç ekimi önermekte ve yapmaktayız çünkü kadınlar saçlarını komple kazıtmaktan pek hoşlanmazlar ayrıca kadınlarda saç dökülmesi kısmi olduğu için zaten traşsız saç ekimine çok uygundurlar.

Ön Yanlara – Şakaklara Saç Ekimi Erkeklerde genelde genetik olan ön yan yani şakak saç dökülmesi çok karşılaşılan bir sorundur. Erkeklerde şakaklara saç ekimi yapılacaksa traşsız saç ekimi önermekteyiz.

Tepe Bölgesine Saç Ekimi Erkeklerin saç yapısı olarak tepe bölgesinde bulunan döner tarzlı saçlar sebebi ile saçlar maalesef seyrek gözükmektedir. Erkeklerin saç dökülmesi çoğunlukla tepe bölgesinde olmaktadır. Sadece tepe bölgesinde saçsızlık sorunu yaşayan ve saç ekimi yaptıracaklara kesinlikle traşsız saç ekimi yapılması uygundur. Bu sayede asla saç ekimi yaptırdığı dahi belli olmayacağından saç ekiminde tepe bölgesi işlemleri traşsız saç ekimi yöntemi ile yapılabilmektedir.

İkinci Seans Saç Ekimi Daha önce saç ekimi yaptıranlar ve ikinci seans saç ekimi yaptırmak isteyenlere genellikle traşsız saç ekimi yapabilmekteyiz. Bu tarz ikinci seans veya sıklaştırma ekimlerinde genelde traşsız saç ekimine uygundur.

Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Traşsız Saç Ekimi yaptırmak isteyen kişilerin ameliyattan önce saçlarını biraz uzatmaları istenir. Bu prosedürde izlenilen yol donör bölgenin işlem yapılmaya gerek olmayan saçların arasına saklanması sağlanır. İlk aşamada saç foliküllerinin alınacağı bölge belirlenir. İkinci aşamada cerrah, ekibin yardımıyla mümkün olan en az etkiyle belirlenen güçlü ve sağlıklı folikülleri alır. Sonraki aşamada da alınan saç folikülleri ekilmeye hazır hale getirilir. Son aşamada ise saç ekim işlemi doğal görüntü oluşturulacak şekilde tamamlanır.

Traşsız FUE tekniği ile 2 seansta ortalama 4.000 civarında saç kökü ekilebilir. Her bir saç kökünden de 1 ila 3 arasında saç kökü çıkabilir. FUE tekniğinde kullanılan aletler ve teknikler sayesinde ekilen saç köklerinin tutma oranı artırılabilir. Altın iğneli kalemler, mikromotor tekniği gibi cihazları gibi plastik cerrahideki gelişmeler sayesinde saç ekimi işleminin başarısı her geçen gün daha da artmaktadır.

Saç ekimi işleminde operasyonun süresi ekilen greft sayısına, cerraha ve kliniğin teknolojik ekipmanına göre değişiklik gösterir. Ancak bu prosedür normal FUE tekniğinden biraz daha zor olduğu için daha çok zaman ve emek ister. Bu nedenle tıraşsız tekniklerin ücretleri birçok klinikte tıraşlanan tekniklere göre biraz daha yüksektir. Ancak sağlayacağı rahatlık düşünülünce tıraşlama nedeniyle saç ekimini erteleyen birçok hasta için oldukça cazip bir fırsattır.

Not: Bu değerlendirmeler kesin olmamakla birlikte hastaya genel olarak bilgilendirme amacıyla yapılacaktır. Tanı, teşhis yerine geçmez.

Hemen İletişime Geçin

  Ya da bizi aşağıdaki numaradan arayın:

  7000+
  Operasyon

  %99 Müşteri Memnuniyeti

  10 Yıllık
  Tecrübe

  38 Ülke'de
  Hizmet

  Öncesi Sonrası